سرانور؛ خانه اهالی قرآن. تلاش ما کمک به پرورش و تعلیم شماست. سرانور مرکزی برای آموزش هوشمند در دنیای مجازی است

سرانور

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: قرآن کتاب آموزه‌های ناب تربیتی است.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: قرآن کتاب آموزه‌های ناب تربیتی است.

عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آیین افتتاح ‌دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم استان قزوین بیان کرد: قرآن را باید به عنوان سرچشمه و کتاب زندگی خود قرار داد چراکه قرآن کریم فقط کتاب اندیشه نیست بلکه کتاب آموزه‌های ناب تربیتی است که باید نکات مورد تأکید آن را در زندگی به کار برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آیین افتتاح ‌دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم استان قزوین بیان کرد: قزوین شهر ایمان و تمدن اسلامی و هنر خوشنویسی است؛ شهر شهیدان بزرگی چون رجایی و ابوترابی است و یکایک ایرانیان بر این موضوع می‌بالند.

فقهی‌زاده با بیان اینکه قرآن را باید به عنوان سرچشمه و کتاب زندگی خود قرار داد تصریح کرد: قرآن کریم فقط کتاب اندیشه نیست بلکه کتاب آموزه‌های ناب تربیتی است که باید نکات مورد تأکید آن را در زندگی به کار برد.

وی اظهار کرد: ما در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش داریم در جریان‌سازی‌های فکری، فرهنگی و هنری به قرآن کریم متوسل شویم و در این مسیر هنر را بهترین ابزار می‌دانیم و از سوی دیگر فرهنگ را مرکبی می‌دانیم که ما را در این مسیر دوست داشتنی هدایت می‌کند.

این مسئول گفت: من فکر می‌کنم نمایشگاه قرآن اختتامیه یک جشنواره در رشته‌ها و شاخه‌های گوناگون فرهنگی و هنری است؛ هنرمندان و فرهیختگان و عموم دلدادگان قرآن که در تمام سال توان خودشان را به کار می‌بندند تا مراحل ارادت خود را به ساحت قرآن کریم نشان‌دهند، در کنار کودکان و نوجوانان و جوانان هنردوست در این نمایشگاه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی در پایان با بیان اینکه حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در جریان‌سازی آموزه‌های قرآنی بسیار مؤثر هستند، خاطرنشان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین توانسته همکاری خالصانه و مؤثر همه ادارات و مؤسسات فرهنگی و غیر فرهنگی این استان را در نمایشگاه قرآن در کنار هم جمع کند تا مراحل دلدادگی خود را به قرآن کریم نشان بدهند.3

شایان ذکر است این نمایشگاه از 11 تا 18 دی ماه به مدت یک هفته دایر بوده و محصولات ارائه شده در آن با 40درصد تخفیف به فروش می رسد.

دوازدهمین نمایشگاه قرآن کریم استان قزوین توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری قزوین در مسجدجامع امام حسن عسگری (ع) واقع در میدان دوم شهرک کوثر دایر شده است.

۱۲ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰

لطفا برای بهرمندی از تجربه مطلوب‌تر از مرورگرهای مطرح استفاده کنید.